fbpx

Komunikace

Domů » Letecká Škola » Pokračovací výcvik pilotů » Elearning » Komunikace

Letět, Navigovat a Komunikovat

Znalost letecké komunikace a řízení letového provozu je pro každého pilota nutností a správně naučené postupy mohou zabránit nepříjemným situacím. Bohužel se často setkáváme v různých leteckých školách s podceňováním této problematiky. Připravili jsme pro Vás praktické rady a informace přímo z “druhé strany” vysílačky od lidí, které znáte pouze po hlase.

Odpovídače

Proč jsou odpovídače potřeba a co o Vás řídící všechno ví? Jaké módy známe, k čemu je přidělení sqawku. Vše se dočtete v tomto článku.

Praha INFORMATION

Proč je dobré se při letu hlásit na Praha Info, k čemu tato služba je, jak nám může pomoci?

AFIS a RADIO

Aneb neřízená letiště. Víte, jaký je rozdíl mezí službou poskytovní informací INFO a poskytováním letištních informací Radio?

Mohlo by se Vám hodit

Učebnice letecké komunikace

Učebnice letecké komunikace a postupů pro všechny sportovní piloty. V knížce naleznete ucelený dvoujazyčný návod na radiokomunikaci k VFR začátkům i toulkám Evropou, zkoušce z ICAO angličtiny nebo průkazu radiotelefonisty či k doložce s nutnou IFR frazeologií.

Zkouška z letecké angličtiny ICAO

Každý pilot, který létá do zahraničí, musí úspěšně složit zkoušku znalostí letecké angličtiny dle ICAO stupnice 0 až 6 (0 - bez znalosti, 6 - odpovídá rodilému mluvčímu). Minimální požadovaná úroveň znalostí pro pilota je 4.

Aplikace VFR Communication

Aplikace VFR Communication pro interaktivní výuku letecké angličtiny a letové komunikace vám umožní osvojit si komunikaci s anglicky hovořícími řídícími v pohodlí domova, přitom můžete cvičit komunikaci jako byste právě byli účastníky skutečného provozu. Snáze tak překonáte obavy z komunikace, které vás zrazují z mezinárodního VFR létání.

Speciální balíček letecké angličtiny

Balíček letecké angličtiny je určen pro všechny piloty, pilotní žáky, kteří létají do zahraničí a nebo se teprve k prvnímu letu chystají, ale i pro osoby poskytující informace známému provozu (RADIO) a dispečery AFIS, kteří jsou v kontaktu se zahraničními piloty.

Nenašli jste co jste hledali? Kontaktujte nás!

Ke svým klientům přistupujeme individuálně. Napište nám nebo zavolejte jakékoli Vaše přání  ohledně výcviku.