fbpx

Letecká Škola

Domů » Letecká Škola

Létáme pro radost, ale profesionálně a zkušenosti předáváme

Všem budoucím i stávajícím pilotům

Letecká škola Fly Czech je založena na základech tradičního aeroklubu i komerční letecké školy. Výcvik u nás kombinuje klubový styl létání, kde získáte nové přátele a můžete se podílet na chodu celého dne na letišti, ale zajišťuje profesionalitu a postupy profesionální školy pro dopravní piloty. U nás si každý vybere styl, který mu nejvíce vyhovuje a každý člen našeho klubu si zaslouží individuální péči.

Letecká angličtina​

Ovládat komunikaci v anglickém jazyce je v letectví samozřejmostí. Proto pořádáme kurzy, které zlepší úroveň Vaší angličtiny a připraví Vás ke zkouškám ICAO, IR a také na úspěšné zvládnutí výběrového řízení. Fly Czech je organizace oprávněna ke zkoušení a vydávání osvědčení letecké angličtiny ICAO.

Výcvik soukromého pilota letounů (PPL)

Získejte základní pilotní výcvik, kterým začnete Vaši leteckou kariéru. Během kurzu PPL(A) v trvání 45 hodin si osvojíte pilotáž letounu, navigaci, komunikaci a další nezbytné úkony pro bezpečné zvládnutí letu.

Výcvik pilota lehkých letadel (LAPL)

Získejte pilotní výcvik pro "dospělá" letadla. Během kurzu LAPL(a) v trvání 35 hodin si osvojíte pilotáž letounu, navigaci, komunikaci a další nezbytné úkony pro bezpečné zvládnutí letu.

Kvalifikace VFR NOC

Kvalifikace VFR NOC Vám umožní létat po občanském soumraku, takže již nebudete limitovaní časem při Vašich leteckých výletech. Kvalifikace pro létání v noci je nutná pro získaní dalších leteckých kvalifikací.

Timebuilding / Lety do zahraničí

Pro všechny piloty nabízíme užitečné zdokonalovací kurzy, lety se safety pilotem a nevšední timebuilding, při kterém se podíváte nejen na zajímavá letiště v České republice, ale také v Evropě a Africe.

Výcvik pilota Motorového rogala - MZK

Létání na těchto strojích je především pro potěšení, radost a zábavu. Patří k nejdostupnějším možnostem volného pohybu ve vzduchu a je to úchvatný zážitek, kde cítíte každý poryv větru velmi intenzivně. Z rogala je prakticky neomezený výhled a při dobrém počasí tak nabídne prožitek z létání jako žádné jiné letadlo. Držitelům platné pilotní licence půjčujeme naše motorová rogala pro vlastní výlety.

Výcvik pilota Ultralehkého letadla-ULL(a)

Průkaz pilota ultralehkých letadel opravňuje k pilotáži aerodynamicky řízených dvoumístných letadel do celkové vzletové hmotnosti MTOM až 600kg. Jedná se o nejdostupnější a nejčastěji absolvovaný kurz. Pokud chcete létat pro radost, můžete ji sdílet s jedním pasažérem a to vše za přijatelné náklady na letovou hodinu. Cestování s moderními ultralehkými letadly, je velmi bezpečné a pohodlné.

Výcvik pilota Ultralehkého vírníku -ULV

Nahlédněte s námi do světa vírníkového létání!
Vírníkové létání je specifické a nedá se s jiným létáním srovnávat. Laicky by se dalo říci, že je to něco mezi létáním klasickým letadlem a vrtulníkem. Vzhledem k rotoru má blíže k vrtulníku. Vírník nepotřebuje složité poháněcí a řídící mechanismy jako vrtulník. Proto je jednodušší i jeho provoz a údržba.Díky malému prostoru nutnému pro přistání, je možné dosednout i na velmi krátké plochy. Instruktážní předváděcí let je ideální možností, jak si tento stroj skutečně osahat a vyzkoušet.

Zdokonalovací a bezpečnostní kurzy FlySafe

Bezpečností a zdokonalovací teoretické i praktické kurzy pro piloty a ostatní pracovníky v letectví vedené odborníky z praxe.

Připravujeme pro Vás:
  • Teoretický výcvik dopravního pilota letounů ATPL

Nenašli jste co jste hledali? Kontaktujte nás!

Ke svým klientům přistupujeme individuálně. Napište nám nebo zavolejte jakékoli Vaše přání  ohledně výcviku.