fbpx

Pilot lehkých letadel

Domů » Pilot lehkých letadel

Pilot lehkých letadel LAPL(a)

Průkaz LAPL(a) je určený pro letce, kteří chtějí létat jako svůj koníček a nemají ambice si zvyšovat kvalifikace. Zároveň je více flexibilnější k mezinárodním letům než licence na ultralehká letadla. Držitel licence je oprávněn vykonávat funkci velitele jednomotorového pístového letounu (SEP) pro neobchodní lety, do maximální  vzletové hmotnosti 2 000 kg, při maximálním počtu 4 osob na palubě včetně velícího pilota. 

Podmínky získání
Průběh kurzu FlyCzech
Co Vás čeká?
Teoretický výcvik
Letový výcvik
1
Seznámení

Osobně se sejdeme na letišti a ukážeme si letadlo, vyzkoušíme si krátký let a řekneme si vše, co je k výcviku potřeba.

2

Pokud se rozhodnete výcvik zahájit, silně doporučujeme nejdříve povinné lékařské vyšetření. S jeho organizací Vám samozřejmě pomůžeme.

3

Po úspěšném lékařském vyšetření zahájíme teoretický výcvik. Musíme spolu na učebně, u letadla i online strávit minimálně 50 hodin, než poprvé spolu poletíme.

4

Po 50 hodinách teorie začneme konečně létat a naučíte se plně ovládat letadlo včetně všech nouzových postupů.  A když zrovna nebude počasí, pokračujeme s teoretickým výcvikem. 

5

Po přibližně 16 letových hodinách s instruktorem jste připraveni na první samostatný let. K tomu je potřeba zajistit průkaz radiotelefonisty, na který Vás připravíme a jeho získání zajistíme.

6

Až se naučíte létat sami pod dozorem instruktora ze země, vrátí se instruktor k Vám na palubu a začneme létat navigační lety po celé republice i do zahraničí. V této fázi se naučíte létat z bodu A do bodu B

7

Blížíme se do finále a z bodu A do bodu B létáte sami, a instruktor Vás hlídá ze země. V této fázi již také dokončujeme teoretickou výuku a můžete složit státní teoretické zkoušky na Úřadě pro civilní letectví.

8

Létat už umíte, teorii máte za sebou, a v letadle jste strávili přibližně 35 hodin. Je na čase provést závěrečnou praktickou zkoušku s examinátorem.

9

Po úspěšné zkoušce s examinátorem Vám ÚCL vystaví pilotní licenci a můžete létat. Dobrý pilot se neustále učí, a tak můžete pokračovat například ve výcviku létání v noci.

Výhody výcviku Fly Czech

Na čem budu výcvik létat?

Flotila letecké školy FlyCzech se neustále rozvíjí a výcvik provádíme na letadlech, která prochází kvalitní údržbou a která jsou vhodná pro základní i pokročilou pilotáž.
Podívejte se na detaily našich letadel zde

Cena výcviku

Cenu za výcvik neplatíte najednou, ale postupně dle odlétaných hodin

Máte zájem o výcvik nebo se chcete na něco zeptat? Kontaktujte nás!

Ke svým klientům přistupujeme individuálně. Napište nám nebo zavolejte jakékoli Vaše přání  ohledně výcviku.