fbpx

Soukromý pilot letounů

Domů » Soukromý pilot letounů

Základní pilotní výcvik PPL (A)

Průkaz Soukromého pilota letounů (PPL) je základní kvalifikací pro všechny, kteří chtějí létat pro radost, za obchodem, nebo do zahraničí, za příznivých meteorologických podmínek či nastartovat svoji profesionální leteckou kariéru. Součástí licence PPL může být kvalifikace pro létání v noci a kvalifikace na lety podle přístrojů (IR).

Podmínky získání
Průběh kurzu FlyCzech
Co Vás čeká?
Teoretický výcvik
Letový výcvik
1
Seznámení

Osobně se sejdeme na letišti a ukážeme si letadlo, vyzkoušíme si krátký let a řekneme si vše, co je k výcviku potřeba.

2

Pokud se rozhodnete výcvik zahájit, silně doporučujeme nejdříve povinné lékařské vyšetření. S jeho organizací Vám samozřejmě pomůžeme.

3

Po úspěšném lékařském vyšetření zahájíme teoretický výcvik. Musíme spolu na učebně, u letadla i online strávit minimálně 50 hodin, než poprvé spolu poletíme.

4

Po 50 hodinách teorie začneme konečně létat a naučíte se plně ovládat letadlo včetně všech nouzových postupů.  A když zrovna nebude počasí, pokračujeme s teoretickým výcvikem. 

5

Po přibližně 16 letových hodinách s instruktorem jste připraveni na první samostatný let. K tomu je potřeba zajistit průkaz radiotelefonisty, na který Vás připravíme a jeho získání zajistíme.

6

Až se naučíte létat sami pod dozorem instruktora ze země, vrátí se instruktor k Vám na palubu a začneme létat navigační lety po celé republice i do zahraničí. V této fázi se naučíte létat z bodu A do bodu B

7

Blížíme se do finále a z bodu A do bodu B létáte sami, a instruktor Vás hlídá ze země. V této fázi již také dokončujeme teoretickou výuku a můžete složit státní teoretické zkoušky na Úřadě pro civilní letectví.

8

Létat už umíte, teorii máte za sebou, a v letadle jste strávili přibližně 45 hodin. Je na čase provést závěrečnou praktickou zkoušku s examinátorem.

9

Po úspěšné zkoušce s examinátorem Vám ÚCL vystaví pilotní licenci a můžete létat. Dobrý pilot se neustále učí, a tak můžete pokračovat například ve výcviku létání v noci.

Výhody výcviku Fly Czech

Na čem budu výcvik létat?

Flotila letecké školy FlyCzech se neustále rozvíjí a výcvik provádíme na letadlech, která prochází kvalitní údržbou a která jsou vhodná pro základní i pokročilou pilotáž.
Podívejte se na detaily našich letadel zde

Cena výcviku

Cenu za výcvik neplatíte najednou, ale postupně dle odlétaných hodin

Máte zájem o výcvik nebo se chcete na něco zeptat? Kontaktujte nás!

Ke svým klientům přistupujeme individuálně. Napište nám nebo zavolejte jakékoli Vaše přání  ohledně výcviku.