fbpx

Praha Information

Domů » Letecká Škola » Pokračovací výcvik pilotů » Elearning » Komunikace » Praha Information

Tipy, zákulisní informace a postřehy z provozu Praha Information

FIC Praha (Flight Information Centre / Letové informační středisko) je stanoviště letových provozních služeb poskytující letovou informační a pohotovostní službu neřízeným letům VFR ve FIR Praha.

Provozní frekvence stanoviště FIC Praha jsou:

126,1 PRAHA INFORMATION pro sektor Čechy West
136,175 PRAHA INFORMATION pro sektor Čechy East
136,275 PRAHA INFORMATION pro sektor Morava

Služby FIC Praha jsou poskytovány bezplatně a v režimu H24.

Máte jakýkoliv dotaz přímo na dispečera FIC a nebo máte zájem o exkurzi na stanoviště?

Podívejte se na tipy vedoucího stanoviště FIC Praha, p. Michala Dvořáka, ohledně komunikace a funkce stanoviště FIC Praha:

Mohlo by se Vám hodit

Učebnice letecké komunikace

Učebnice letecké komunikace a postupů pro všechny sportovní piloty. V knížce naleznete ucelený dvoujazyčný návod na radiokomunikaci k VFR začátkům i toulkám Evropou, zkoušce z ICAO angličtiny nebo průkazu radiotelefonisty či k doložce s nutnou IFR frazeologií.

Zkouška z letecké angličtiny ICAO

Každý pilot, který létá do zahraničí, musí úspěšně složit zkoušku znalostí letecké angličtiny dle ICAO stupnice 0 až 6 (0 - bez znalosti, 6 - odpovídá rodilému mluvčímu). Minimální požadovaná úroveň znalostí pro pilota je 4.

Aplikace VFR Communication

Aplikace VFR Communication pro interaktivní výuku letecké angličtiny a letové komunikace vám umožní osvojit si komunikaci s anglicky hovořícími řídícími v pohodlí domova, přitom můžete cvičit komunikaci jako byste právě byli účastníky skutečného provozu. Snáze tak překonáte obavy z komunikace, které vás zrazují z mezinárodního VFR létání.

Speciální balíček letecké angličtiny

Balíček letecké angličtiny je určen pro všechny piloty, pilotní žáky, kteří létají do zahraničí a nebo se teprve k prvnímu letu chystají, ale i pro osoby poskytující informace známému provozu (RADIO) a dispečery AFIS, kteří jsou v kontaktu se zahraničními piloty.

Nenašli jste co jste hledali a nebo máte jakýkoliv dotaz ohledně FIC Praha? Kontaktujte nás!

Ke svým klientům přistupujeme individuálně. Napište nám nebo zavolejte jakékoli Vaše přání  ohledně výcviku.